Emocje Zabawy Dla Dzieci


Emocje Zabawy Dla Dzieci. Naucz dzieci rozpoznawać swoje emocje. Do gry potrzebne są karteczki z symbolami uczuć.

Blog dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, o
Blog dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, o from www.pinterest.com

W krainie złości lub radości, gdzie muszą pokazać daną emocje w charakterystyczny dla niej sposób, np. Dziecko pokazuje różne miny wyrażające emocje, rodzic próbuje je dokład¬nie powtórzyć. Dzieci stają za sobą i trzymają siebie nawzajem jak w potocznym weselnym wężyku.

Do Gry Potrzebne Są Karteczki Z Symbolami Uczuć.


Poniżej przedstawiono przykłady zabaw do wykorzystania w pracy z dziećmi. „możesz czuć się tak, gdy ucieknie ci pies”. Zawodnikowi udziela się wskazówek w stylu:

Krok 4 Z Tyłu Małych Kółek Przyczep Bostik Blu Tack (Dostępny W Biedronce).


Dziecko musi odgadnąć jaką minę narysował nauczyciel. 2.rozwiązywanie zagadek o emocjach, odnajdywanie danej emocji na obrazku, dzielenie na sylaby nazwy odgadniętej emocji, ewentualnie budowanie zdań z nazwami emocji. Dziecko pokazuje różne miny wyrażające emocje, rodzic próbuje je dokład¬nie powtórzyć.

Jej Zadaniem Jest Odpowiedzieć W Analogiczny Sposób, Podając Swoją Emocje/Uczucie “Czuję…” Oraz Pokazać Ją Za Pomocą Gestów, Mimiki I Dźwięków.


Wkraplając je możecie rozmawiać o tym, kiedy ostatnio dziecko tak się czuło i jak sobie wtedy poradziło. Kolejną ciekawą propozycją jest zabawa „zgadnij emocje” ze strony school time snippets. Wystarczy przygotować uproszczone rysunki twarzy z różnymi minami:

Dzieci Stają Za Sobą I Trzymają Siebie Nawzajem Jak W Potocznym Weselnym Wężyku.


Dzieci rozpoznają emocje przedstawione na rysunkach i nazywają je. Stolarz młotkiem stuka (stukanie pięścią) lekarz w plecy stuka (delikatne pukanie palcami) kucharz w garnku miesza (koliste ruchy płaską dłonią lub pięścią) praczka pranie wiesza (delikatne szczypanie) rolnik grabi siano (grabienie palcami obu rąk z góry na dół) Dorosły jest czarodziejem, który zmienia rysunek w taki sposób, żeby zmniejszyć strach dziecka, np.

Wesołym, Smutnym, Wystraszonym, Zatroskanym, Poważnym, Śmiesznym, Zaspanym, Zdenerwowanym, Obrażonym.


To bardzo dobra zabawa do nauki dziecięcych emocji. Naucz dzieci rozpoznawać swoje emocje. Wjeżdzają pociągiem na kolejne stacje emocji.